Türkçe  English  German

psb Intralogistics

psb Intralogisticspsb Intralogistics

   LOJİSTİK TAŞIMA - AYRIŞTIRMA

   LOJİSTİK DEPOLAMA

   HAMMADDE TARTIM VE DOZAJ

   TÜNEL FIRIN


   FABRİKA OTOMASYONU

   ENERJİ

   KİMYA

Çok çesitli sektörlerde kullanılabilen presler oldukça karısık bir yapıya sahiptirler ve genellikle de yurt dısından ithal edilmektedirler. Bu nedenle gerek periyodik bakımlarında, gerekse arızalanmaları durumunda yurt dısından teknik destek ve malzeme alınarak yeniden çalısır duruma getirilmektedirler. Söz konusu presler eski presler oldugu için yedek malzeme bulunması oldukça güç, fiyatları da bir o kadar da pahalıdır. Aynı zamanda teknik destek ve malzemenin temini oldukça vakit almaktadır. Bu ve benzeri sıkıntılardan ötürü sistemlerin çalısması aksamakta ve üretim gerçeklesememektedir. Firmamız bu sıkıntılara çözüm bulmak amacıyla eski presleri PLC kontrollü ve Operatör panel destekli olarak, enkoder ve basınç transmitteri gibi ürünler de kullanarak yeniden yapılandırmıstır.


Bu preslerin orijinal özellikleri korunmus, ilave olarak yeni teknoloji ile ihtiyaç duyulan yeni özellikler de sisteme ilave edilmistir. Presler eskiye oranla daha randımanlı çalısmakta ek olarak hem elektrik hem de mekanik/hidrolik arızaları da aynı oranda azalmıs bulunmaktadır.

Tuğla Set Çalışma Parametreleri Sıfırlama

Operatörün presleme ile ilgili her degeri panel üzerinden sayısal olarak kolayca görmesi, sisteme 0,1 mm hassasiyetinde uzunluk, 0,1bar hassasiyetinde basınç degeri, 0,01sn hassasiyetinde zaman degerini analog degil dijital olarak verebilmesi de ürün kalitesini oldukça attırmıstır. Günlük üretim diyagramı Tarafımızdan revize edilen bu preslerde artık eski sorunlarla karsılasılmamakta dolayısıyla üretim aksamamaktadır. Gerçeklesen sorunlara ;stanbul merkezli firmamız en kısa zamanda ulasıp, kalıcı çözümler üretebilmektedir.

  • Ayarlar ve seçimler güç panosu, kumanda panosu ve sahadaki birtakım elektromekanik cihazları kullanarak degil yalnızca operatör paneli kullanılarak rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu ayarlamalar sayesinde operatör daha az zaman harcayarak istenilen ayarları daha kolay ve daha hassas bir sekilde yapmakta paneldeki verileri presleme esnasında an ve an izleyebilmektedir.
  • Her ürünün farklı kalınlık ayarının olmasından ötürü operatörler ürünü her seferinde el ile ölçmekte ve yine el ile ayar yapmak zorundadır. Gelistirdigimiz sistemlerde ise ürün kalınlıgı her sefer enkoder ile otomatik olarak ölçülmekte ve herhangi nedenle ölçümde sapma var ise bu deger düzeltme faktörü olarak sisteme yine otomatik olarak verilmektedir.
  • Ürün ebatlarının degismesi durumunda presteki bu ebatlara baglı olarak mekanik veya indüktif siviçlerin konumlarının degistirilmesi de oldukça vakit kaybına neden olmakta, ve hassasiyete de zor ulasılıyordu. Gelistirdigimiz sistemlerde bu degerler de kolayca panel üzerinden sisteme sayısal olarak uyarlanabilmektedir.
  • Operatör paneli sayesinde; basınç degisiklikleri, seviyeler, kalınlık bilgileri hem kolaylıkla degistirilebilmekte hem de tüm bu degerler tek bir ekrandan görülebilmektedir. Aynı zamanda pek çok seçimler buradan programlanarak fazla cihaz kullanımından tasarruf etmektedir. Fabrikaların çalısma ortamlarının genelde tozlu olmalarından dolayı da meydana gelebilecek olan bazı sorunlarda bu sekilde minimuma indirilmektedir.
  • Reçete sistemi ile her tuglanın tüm degiskenleri kaydedilerek, operatörün degerleri girerken yapacagı hata payı sıfıra indirgenir buna ek olarak her operatör farklı preslerde çalısma kolaylıgına erismis olur.
  • Sistemde meydana gelebilecek arızalar operatör paneli üzerinden kolaylıkla görülebilir. Böylece zaman kaybetmeden yerinde müdahalelerle arıza kısa bir zamanda çözülür ve üretim eskiye oranla fazla bir vakit kaybı olmadan devam edebilir.
  • Eski tip uygulamalara nazaran basınç salterlerinin ayarlanması daha az vakit almaktadır
Bunlar ve benzeri birçok yeniliklerle hem presler yeniden kazanılmıs olmakta hem de eklenen özelliklerle presler; eskilerinden daha kullanıslı, daha az masraflı ve daha üretken olmaktadır. Sonuçta yapılan tüm teknolojik uygulamalar pres sahiplerine ve dolaylı yoldan da ülkemize katkı saglayıp, bizlerin son teknolojik yeniliklere yabancılasmamızı engellemekte ve üretim gücümüzü arttırmaktadır.

1250 Ton LAEIS PRESS Modernizasyonu
1250 Ton LAEIS PRESS Modernizasyonu
SACMI PRESS Elektrik Panosu
 
Play Video
LAEIS 1250 PRES Modernizasyonu
Play Video
SACMI PRES Modernizasyonu
Play Video
LAEIS 1600 PRES Modernizasyonu